شرکت پرده دوز 

بعنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه دوخت و نصب انواع پرده های منازل و محلهای کاری، قریب ۲۰ سال است که فعال هستیم.

شرکت دوخت پرده دوزی بعنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت بزرگ و قدیمی تهران در عین خدمات رسانی خود مفتخر است ، که در زمینه تولید انواع پرده های کاملا سفارشی شهروندان تهرانی و غیر تهرانی، تجربیات بسیار ارزشمند و غنی را با خود به همراه داشته باشد.

چگونه پرده های خود را مانند یک حرفه ای می دوزیم؟

اگر تا به حال مجبور شده‌اید چند روز (یا هفته‌ها – ما قضاوت نمی‌کنیم) بعد از جابه‌جایی بدون نوسازی و دکوراتیو پنجره‌ای، می‌دانید که داشتن آنها چقدر من باب موضوعات واقعی و روانشناسانه ضروری است؟

پرده ها، پرده ها و پرده ها، هم کاربردی و هم تزئینی، جزء ضروری هر طراحی اتاق هستند. و بهترین بخش البته! شما می توانید آنها را خودتان بدوزید!

از آنجایی که مهارت های بسیاری از افراد خوش ذوق خودکفا در تولید پرده بیشتر از انواع بدون دوخت است، با یک متخصص تماس می گیریم: شرکت پرده دوز، که به عنولن مرکز تخصصی و خوب تولیدی به ما نشان می دهد چگونه یک پرده ساده بسازیم. پرده دوز با استفاده از پارچه پرده مناسب (مثل پارچه گرافیتو کلی ورسلر) به ما می‌گوید: در حال حاضر طراحان زیادی از این کار استفاده می‌کنند و یک چرخ خیاطی کمی ابزار و تجهیزات اکسسوری ویراق آلاتمی توانیم پرده‌ای با ظاهر کاملا حرفه‌ای بسازید.

آنچه نیاز دارید:

 • پارچه پرده

 • پارچه آستر پرده

 • قیچی

 • خط كش

 • متر نواری

 • چرخ خیاطی

 • نخ

 • پین ها

 • اتو

 • البته اگر شما انبار تجهیزات و اکسسوری های ما را ببینید خود تایید می فرمایید که کلیه تجهیزات این صنعت به حدی فراوان و زیاد هستند که برای انبار کردن همه اکسسوری ها شاید فضای یک یا دو اطاق نیز کافی نباشد.

ابزار و وسایل مورد نیاز پرده دوزی

نحوه ساخت پرده

 1. اندازه گیری

اگر تا به حال یک DIY (مخفف “Do it yourself“) انجام داده باشید، احتمالاً در این مرحله باید بدانید که اولین گام اندازه گیری است – و اینکه باید قبل از انجام اولین برش، دو بار اندازه گیری کنید! برای پرده‌ها، ابتدا مشخص کنید که میل پرده خود را کجا روی دیوار می‌خواهید (هر چه به سقف نزدیک‌تر، بلندتر به نظر می‌رسند) و براکت‌ها را بر اساس آن محکم کنید. سپس از بالای میله پرده تا جایی که می خواهید پرده برخورد کند اندازه بگیرید. در ویدیوهای آموزشی که در سایت درج می کنیم، فیلم ما درست زیر آستانه پنجره به پایان می رسد. سپس عرض پنجره را اندازه می گیریم.

 1. پارچه را برش دهید

هال توصیه می کند که 7 1/4 اینچ را به اندازه گیری ارتفاع و عرض اضافه کنید تا جیب بالایی و لبه های کناری و پایینی را در نظر بگیرید. یک مستطیل از پارچه پرده خود را به این اندازه ها ببرید و سپس پارچه آستر را سه اینچ کوتاهتر از پارچه (اما به همان عرض) ببرید.

 1. یک طرف آن را سنجاق کرده و بدوزید

پارچه تان را طوری بچینید که جلوی آن رو به آستر باشد، این دو را به هم سنجاق کنید تا در جای خود باقی بمانند و در امتداد یک طرف آن را به صورت خط مستقیم بدوزید تا یک سجاف ایجاد شود. لبه ها همچنان فرسوده خواهند شد، خوب است! بعداً آن را به داخل می چرخانید.

 1. سجاف آستر ایجاد کنید

حدود 5 سانتیمتر از لبه پایین پارچه آستر و 3 اینچ از پارچه پرده را تا کنید. جایی که روی هم قرار می‌گیرند سنجاق بزنید و کوک بزنید تا سجاف پایین پرده ایجاد شود. اگر درز سجاف با سجاف کناری برخورد نمی کند، آنها را به هم بدوزید تا شلی و آویزانی وجود نداشته باشد.

 1. سمت دوم را بدوزید

پرده دوز توصیه می کند مرکز پارچه و آستر را پیدا کنید، آن نقطه را علامت بزنید و پارچه و آستر را در آنجا سنجاق کنید و سپس از مرکز به طرفین با چرخ خیاطی کار کنید. اگر پارچه آستر کوتاه شود اشکالی ندارد. اینها را مثل قسمت اول به هم بدوزید.

 1. پرده را به سمت راست برگردانید

حالا که سه طرف را دوخته اید، به گوشه‌ی پایینی برسید، پرده را به سمت راست باز کنید! نخ های آویزان را کوتاه کنید و درزها را اتو کنید تا کمی ترد و شکننده به نظر برسند. اگر اتو ندارید، فقط با انگشتان خود آنها را فشار دهید تا به یک نقطه برسند.

 1. یک جیب میله ای (پیلی جا گیره در نوار پرده) ایجاد کنید

پارچه رویی را به اندازه حدود 10 سانت تا کنید، سنجاق بزنید و در امتداد لبه پارچه بدوزید تا یک جیب بین بالای پرده و دوخت ایجاد شود. هر گونه نخ شل را قیچی نمایید.

 1. اتوکاری پرده

تمام درزها را اتو کنید تا مطمئن شوید که حسابی شق و راست قرار می گیرند، سپس پرده را همه جا اتو کنید تا از شر چین و چروک خلاص شوید.

یک پرده جیبی (پرده ساده گیره ای) به سادگی روی یک میله پرده می لغزد.

 1. آویزان کنید!

بهترین شرکت تولیدی دوخت پرده دوزی در سراسر ایران و تهران

میله پرده را از داخل جیب عبور دهید، سپس آن را آویزان کنید یا به براکت های دیوار خود وصل کنید.

این روالی است که ما در جزیان مقالات آموزشی دوخت پرده که در سایت قرار دادیم و در پایین نیز آنها را فهرست می کنیم استفاده نموده ایم و در همه آنها 9 مرحله بالا به روش ها و اشکال مختلف برای مدل های مختلف تکرار گشته اند. برخی از مقالات آموزشی ما:

 1. پرده مدل اسپرت

 2. طریقه دوخت و برش پرده‌های حاشیه (کنار پنجره )

 3. آموزش دوخت پرده والان اشارپی در منزل

 4. دوخت پرده والان شال تنظیم چین با پلیسه روی‌هم

 5. پرده دکوری و آموزش دوخت آن

 6. پرده والان رومی > تعیین متراژ پارچه پرده > طریقه برش و دوخت + روش برش و دوخت گوشواره

 7. دوخت دراپه با آویز فانتزی > آموزش طریقه دوخت پرده ارزان > سفارش پرده فانتزی

 8. 31 نکته طلایی دوخت پرده و اهمیت آن در پرده دوزی

 9. آموزش دوخت دراپه های فانتزی

 10. والان دراپه مدل 4 > آموزش دوخت پرده دوزی در منزل

 11. دوخت پرده‌ ساده با دکمه‌های رنگارنگ

نمونه کار شرکت تولیدی پرده دوزی

پرده دوزی و دوخت پرده خوب (5)